14.12.2017
Szagi, pies, który jeździ koleją
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Lampo, bohater opowiadania „O psie, który jeździł koleją”, znalazł naśladowcę. To pies Szagi, który jeździ koleją na trasie Pępowo – Kartuzy.
fot. Express Kaszubski/zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę
O kundelku, który jeździ koleją, poinformowała „Express Kaszubski” jego czytelniczka. Zwierzak grzecznie czeka na dworcowej ławeczce na przyjazd pociągu. Gdy ten się pojawia, podchodzi spokojnie do wagonu i wsiada. Następnie nurkuje pod ławeczkę w pobliżu grzejnika, tam się wygodnie układa i podróżuje na trasie Pępowo – Kartuzy.
Pies, który jeździ koleją
Konduktorzy żartują, że kundelek ma już bilet miesięczny. Na jasnobeżowego psa zwróciła uwagę jedna z pasażerek i zadzwoniła do redakcji „Expressu Kaszubskiego”.
Czekał, jak na pasażera przystało, na ławce na przystanku. Gdy tylko przyjechał pociąg, wszedł do środka i usiadł pod siedzeniem, blisko grzejnika – relacjonuje pasażerka.
Podobno, nim się ułoży na podłodze, przechodzi po przedziale i obwąchuje pasażerów. Nie jest agresywny, ale też nie ma specjalnej ochoty się zaprzyjaźniać. Pasażerka zrobiła psu zdjęcia. Pomyślała, że może komuś uciekł, zerwał się z łańcucha (miał brązową obrożę z dużym metalowym kołem). I się nie pomyliła. Psa zobaczył w końcu ktoś, kto go znał, i zawiadomił właścicieli.
Pies wysiadł na stacji w Pępowie i błąkał się po okolicy. Zadzwoniliśmy do właścicieli, a ci szybko przyjechali po psa. Na szczęście jest już bezpieczny – mówi czytelniczka.
Okazało się, że pies, który jeździ koleją, to Szagi. Ma osiem lat i rzeczywiście był przypięty łańcuchem w jednym z gospodarstw. Podobno kilka razy się zrywał, ale zawsze wracał. Teraz miały go przestraszyć petardy i dlatego uciekł. Szagi to przyjacielski pies, który lubi dzieci.
Dlaczego tym razem Szagi postanowił podróżować pociągiem, nie wiadomo. Na szczęście nic mu się nie stało. Jest cały i zdrowy. Oby już nigdy nie musiał uciekać ze strachu przed petardami i by opiekunowie nie dopuścili więcej do tego, żeby błąkał się po okolicy.
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
03.04.2025
Dramat w powiecie tureckim. Mężczyzna znęcał się nad psem – zwierzę nie przeżyło
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który brutalnie znęcał się nad swoim psem. Świadek zdarzenia natychmiast zareagował i powiadomił służby. Niestety, mimo podjętej interwencji lekarzy weterynarii, zwierzę nie przeżyło.
undefined
27.03.2025
Animbulans – młodzież o wielkich sercach w walce o lepszy los dla zwierząt
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Już 29 marca Kraków stanie się areną wyjątkowej inicjatywy. Na ulicach miasta pojawią się wolontariusze z projektu Animbulans, organizujący zbiórkę funduszy na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt KTOZ. Akcja potrwa od godziny 11:00 do 17:00 i będzie prowadzona w formie tradycyjnej oraz online.
undefined
17.03.2025
Jak się przygotować do adopcji psa ze schroniska? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Nowy członek rodziny nie zawsze reprezentuje gatunek homo sapiens. Zdarza się, że podejmujemy decyzję o powiększeniu grona domowników o reprezentanta gatunku canis lupus familiaris. Fundacja Viva! namawia wszystkich, którzy chcą mieć psa, aby go nie kupować, ale zdecydować się na adopcję zwierzęcia ze schroniska.
undefined