10.01.2024
7 rzeczy, które zrozumieją tylko ludzie dorastający z psami
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Dorastanie z psem ma wiele korzyści. Poza tym dzieci potrafią nawiązać ze zwierzętami niesamowitą więź. A jak to się potem przenosi na dorosłe życie? Poznaj 7 rzeczy, które zrozumieją tylko ludzie dorastający z psami.
fot. Shutterstock
Dorastanie z psem to niesamowite doświadczenie, które ma wiele korzyści. Obecność psa w domu wpływa na człowieka od dzieciństwa. Nic więc dziwnego w tym, że niektóre wspomnienia pozostają tylko w ludziach, którzy dorastali z psami. Oto część z nich.
1. Obecność psa jest tak oczywista, że nawet jej nie zauważasz
Pies jest z tobą w kuchni, leży przy twoich nogach, gdy pracujesz, albo grzeje cię, gdy odpoczywasz przed telewizorem lub z książką. Wszystko wygląda tak, jak powinno – i takie jest, choć nie do końca wiesz dlaczego. To rozumiesz, dopiero gdy przez jakiś czas masz okazję pracować albo odpoczywać w domu, w którym nie ma psa. Poczucie pustki, ręka, która nie ma kogo pogłaskać czy samotnie spadający na ziemię kawałek szynki, którego nikt nie złapał w locie. Jak dobrze, że po powrocie do domu czeka na ciebie pies!
2. Nie wiesz, co odpowiedzieć ludziom, którzy mówią, że nie lubią psów
Dlatego też na znajomych wybierasz tych, którzy deklarują miłość do czworonogów. To wygodne, bo zawsze możecie porozmawiać o psach. Każdy temat sprowadza się do nich i płynie własnym nurtem. Nie ma kłopotliwej ciszy czy niedopowiedzeń. W końcu psy były w twoim życiu od zawsze – jak można ich nie lubić?!
3. Samotność nie jest ci znana – zawsze ktoś ci towarzyszył
Dorastanie z psem to także wspólne spędzanie czasu. Pies nie wydzierał siłą zabawki i nie obgadywał cię za plecami. Mama nie porównywała cię do niego w taki sposób, w jaki robili to rodzice twoich kolegów i koleżanek, gdy mówili o innych dzieciach. Twój towarzysz zawsze miał siłę na zabawę i zazwyczaj była to wybrana przez ciebie zabawa. No a wiek nastoletni to bajka – nie ma lepszego pomysłu na rozpoczęcie rozmowy niż temat psa!
4. Rodzice wołali cię imieniem psa, a psa – twoim… przynajmniej raz dziennie!
Jeśli w dzieciństwie towarzyszył ci pies, to prawdopodobnie dlatego, że twoi rodzice byli zdeklarowanymi miłośnikami czworonogów. Jest też duża szansa, że imię twoje i psa brzmiało dość podobnie – tak dla ułatwienia. A teraz zastanów się: ile razy rodzice wołali cię, używając imienia psa, albo wołali psa twoim imieniem? A ile razy przybiegaliście… oboje?
5. Jeśli ktoś pyta cię, z iloma domownikami mieszkasz, automatycznie wliczasz do tej grupy psy
Nic dziwnego, skoro regularnie budzisz się koło nich w łóżku i towarzyszą ci przy każdym posiłku. W końcu one też korzystają razem z tobą z większości pomieszczeń i mają swoje jedzenie w kuchni. Od dzieciństwa jeździły z całą rodziną na wakacje – jak można by ich nie policzyć?
6. Obecność psiej sierści jest dla ciebie naturalna
I to niezależnie od tego, czy sierść leży na kanapie, osadziła się na właśnie założonych skarpetkach czy pływa w porannej kawie. Od kiedy tylko jako dziecko opanowałeś raczkowanie, psia sierść stała się dla ciebie codziennością. Do tego stopnia, że gdy jej nie ma – czujesz, jakby twoja rzeczywistość nie była do końca „pełna”.
7. Wszystkie najlepsze wspomnienia (i kłopoty) z dzieciństwa kojarzą się z psami
Dorastanie z psem to przede wszystkim niezapomniane wspomnienia. Wspólne pływanie w rzece, zabawa w błocie, a potem spacery po zmroku. Cokolwiek byś nie przeskrobał, w jakimś stopniu brał w tym udział pies. Niestety, nikt nie chciał uwierzyć, gdy zrzucałeś na niego winę…
Autor: Biały Jack
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
05.12.2024
Nadmierne przywiązanie u psa. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nadmierne przywiązanie psa do opiekuna to nie tylko uciążliwość dla człowieka. Może być także przyczyną o wiele poważniejszych problemów! Jak pracować z psem, który nie może oderwać się od opiekuna?
undefined
03.12.2024
Szelki czy obroża – co jest lepsze dla psa? Wyjaśnia zoofizjoterapeuta
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Odwieczny dylemat psiarzy – co będzie dla psa lepsze? Szelki czy obroża? Co założyć szczeniakowi, a co psu ze skróconym pyskiem? Z pomocą zoofizjoterapeuty rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
undefined
03.12.2024
Jak przygotować dom na przyjęcie nowego zwierzęcia domowego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Przyjęcie nowego zwierzęcia do domu to wielka decyzja, która wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, kocie, gryzoniu czy ptaku, przygotowanie odpowiedniego środowiska w domu jest kluczowe, aby zarówno zwierzę, jak i jego opiekunowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak zatem krok po kroku przygotować dom na przyjęcie nowego pupila i jakie akcesoria będą niezbędne w codziennej opiece?
undefined