08.04.2017
Czy twój pies jest twoim najlepszym przyjacielem?
Aleksandra Więcławska
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Sprawdź 7 powodów, które o tym świadczą!
fot. Shutterstock/ Dragana Gordic
Czy kochasz swojego psa? Nie mamy ku temu wątpliwości! Ale czy traktujesz go jak najlepszego przyjaciela? Trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez naszych cudownych czworonogów. Są lojalne, wierne, kochają bezwarunkowo a dodatkowo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Każdego dnia udowadniają nam, że nikt tak nie zasługuje to miano jak one. Powodów, że pies jest najlepszym przyjacielem jest co najmniej siedem. Ale tak naprawdę, ta lista ma niezliczoną ilość punktów. Zaczynamy!
Pies jest najlepszym przyjacielem
1. Nigdy cię nie opuszcza
Twój pies uważa, że powinien towarzyszyć ci w każdej sekundzie życia. Nie może cię opuścić, gdy idziesz do łazienki, włączyć telewizję lub gdy szykujesz się do snu. Bo a nuż coś ci się stanie pod jego nieobecność? Nigdy nic nie wiadomo.
2. Pilnuje cię w łazience
Twój pies dba o twoje bezpieczeństwo, gdy się kąpiesz. Nie możesz zamknąć drzwi, bo popiskiwania i drapanie szybko ci przypomną, że kogoś tu brakuje… A wystarczy mała szparka w drzwiach, by twój bohater wślizgnął się do środka i machaniem ogona pokazał, że znajduje się we właściwym miejscu. Przecież ktoś powinien sprawdzić, czy na pewno masz dobrze umyte plecy.
3. Celebruje wspólne posiłki
Twój pies uwielbia częstować jedzeniem. Się częstować. Twoim jedzeniem. Gdy siedzisz i jesz, podchodzi i kładzie głowę na kolanach. Po co to robi? Chodzi tylko o to, by ci towarzyszyć. W końcu kto lubi sam spożywać posiłki?
4. Nie liczy się z czasem
Twój pies zawsze ma dla ciebie czas, więc naturalnie oczekuje tego, żebyś i ty go miał. W dodatku wyznaje specyficznie poczucie mijających minut i godzin – nie było cię raptem 20 minut, a dla niego to wieczność! Zawsze, gdy wracasz do domu, ma czas, by cię powitać.
5. Potrafi czytać w myślach
Twój pies zaprasza cię na spacer zawsze wtedy, gdy powinieneś odetchnąć trochę świeżym powietrzem. Wie też, kiedy zbyt długo siedzisz przy komputerze i czas zająć się czymś innym… Czym? Na przykład głaskaniem i zabawą z psem – czy to nie cudowny sposób na zrelaksowanie się? Twój pupil jest zawsze do usług!
6. Nie pozwala zaspać do pracy
Twój pies wie, że powinieneś się wyspać – daje ci więc spać całą noc. Nie budzi cię o 2 ani o 3 w nocy, ale 6 to już stanowczo za późno! Wtedy zrobi wszystko, byś się obudził i nie spóźnił do pracy bądź innych ważnych zajęć. Bo o cóż innego mogłoby mu chodzić?
7. Ogrzewa cię
Twój pies przytula się do ciebie zawsze gdy może ci być zimno. Nawet jeśli nie jest, ten jest blisko, bo nigdy nie wiadomo, kiedy jego ciepłe, miękkie ciało może się przydać. Nie potrzebujesz przecież w łóżku tak dużo miejsca, jak ci się wydaje, ale żywy piecyk zajmujący ¾ twojej powierzchni do spania zawsze się przyda, czyż nie?
Oczywiste, prawda? Warto doceniać te codzienne sytuacje, w których pies pokazuje nam jak bardzo nas kocha. I należy pamiętać, żeby odwdzięczać się mu tym samym – w końcu pies to najlepszy przyjaciel, zasługuje na wszystko, co najlepsze!
Certyfikowana trenerka psów (kurs ukończony w Centrum Kynologicznym Canid). Ukończyła też liczne kursy i uczestniczyła w kilkunastu seminariach z zakresu zachowania, żywienia i opieki nad psami.
Zobacz powiązane artykuły
05.12.2024
Nadmierne przywiązanie u psa. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nadmierne przywiązanie psa do opiekuna to nie tylko uciążliwość dla człowieka. Może być także przyczyną o wiele poważniejszych problemów! Jak pracować z psem, który nie może oderwać się od opiekuna?
undefined
03.12.2024
Szelki czy obroża – co jest lepsze dla psa? Wyjaśnia zoofizjoterapeuta
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Odwieczny dylemat psiarzy – co będzie dla psa lepsze? Szelki czy obroża? Co założyć szczeniakowi, a co psu ze skróconym pyskiem? Z pomocą zoofizjoterapeuty rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
undefined
03.12.2024
Jak przygotować dom na przyjęcie nowego zwierzęcia domowego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Przyjęcie nowego zwierzęcia do domu to wielka decyzja, która wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, kocie, gryzoniu czy ptaku, przygotowanie odpowiedniego środowiska w domu jest kluczowe, aby zarówno zwierzę, jak i jego opiekunowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak zatem krok po kroku przygotować dom na przyjęcie nowego pupila i jakie akcesoria będą niezbędne w codziennej opiece?
undefined