21.04.2022
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie niesie pomoc zwierzętom z Ukrainy
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Wojna w Ukrainie wciąż trwa i wciąż zbiera żniwa. Przynosi wiele cierpienia. Ciągle słyszymy o uratowanych zwierzętach po nalotach bombowych. W Polsce, dzięki dobremu sercu ludzi i współpracy wielu organizacji, czworonogi, które docierają do naszego kraju, otrzymują potrzebną pomoc. Niesie ją między innymi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.
Fot. TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie/ratujemyzwierzaki.pl
Jak można pomóc zwierzętom uchodźców oraz bezdomnym zwierzętom z Ukrainy? Możliwości jest wiele. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie postanowiło włączyć się w czynne wsparcie czworonogów przywożonych do Polski z Ukrainy, zarówno bezdomnych, jak i przybywających wraz ze swoimi opiekunami. Zwierzęta zza wschodniej granicy, które nie mają aktualnych szczepień, między innymi na wściekliznę, i nie są zaczipowane otrzymają w schronisku bezpłatna pomoc. Zostaną zaszczepione i oznakowane transponderem. Na miejscu mogą także zostać za darmo wykastrowane.
Zwierzęta z Ukrainy otrzymają potrzebną pomoc w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie
Opiekunowie zwierząt, którzy uciekli z Ukrainy do Polski, mogą się skierować do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie w celu przebadania swojego pupila. Na miejscu czworonogi otrzymują bezpłatną pomoc weterynaryjną. W schronisku jest wykonywane za darmo podstawowe leczenie zwierząt pozostających pod opieką uchodźców.
Każda osoba z Ukrainy zajmująca się czworonogiem, która uciekła przed wojną, otrzyma od pracowników placówki karmę bytową w ramach programu „Paka dla ukraińskiego zwierzaka”. Pakiety dla psów i kotów zawierają:
- karmę suchą,
- karmę mokrą,
- miskę,
- smaczki,
- zabawki.
Powyższe pakiety uchodźcy opiekujący się zwierzętami z Ukrainy mogą odebrać w punktach recepcyjnych i Centrach Pomocy Uchodźcom.
Aby otrzymać bezpłatne wsparcie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie przy ulicy Prostej 3, należy okazać dokumentu potwierdzający status uchodźcy. Pomoc jest udzielana w placówce w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-14.00.
Schronisko w Celestynowie nie jest obojętne na los bezdomnych czworonogów – niesie pomoc zwierzętom z Ukrainy
Oprócz tego, że bezdomne czworonogi z Ukrainy otrzymają pomoc weterynaryjną, zostaną w razie potrzeby zaszczepione, zaczipowane i wykastrowane, to znajdą schronienie. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie niesie pomoc zwierzętom z Ukrainy – przyjęło dotąd 30 zwierzaków zza wschodniej granicy. Nie poprzestaje na nich. Placówka przygotowuje kolejne miejsca dla nowo przybyłych bezbronnych bezdomnych zwierząt z Ukrainy. Trzeba pamiętać, że będą to czworonogi straumatyzowane, zestresowane i wymagające stałej opieki, także weterynaryjnej.
Jeśli chcesz uzyskać wsparcie, masz pytania bądź chcesz pomóc, skontaktuj się ze schroniskiem za pomocą poczty elektronicznej – napisz wiadomość na adres Celestynów@toz.pl. Możesz także wspomóc placówkę darowiznami – dzięki nim uda się uratować kolejne psy i koty z Ukrainy. Pieniądze możesz wpłacać na konto wskazane w poniższym poście schroniska na Facebooku bądź za pośrednictwem zrzutki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ukrainskiecelestyniaki.
Zobacz powiązane artykuły
14.10.2024
Pimpek – historia psa z padaczką, który wciąż czeka na dom
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
W 2023 roku do Fundacji dla Szczeniąt Judyta zgłosiła się Magda, wolontariuszka Szlachetnej Paczki, pomagająca starszej pani i jej niepełnosprawnemu synowi, poruszającemu się na wózku inwalidzkim. Od dłuższego czasu bezskutecznie szukała nowego domu dla Pimpka: „Szukamy osoby lub rodziny, która jest gotowa dać mu miłość i dbałość, jakiej potrzebuje”.
undefined
10.10.2024
Gdzie zgłaszać bezdomne lub znalezione na ulicy psy?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Porzucenia zwierząt nadal zdarzają się bardzo często. Dowiedz się, gdzie zgłaszać bezdomne psy lub takie zwierzęta, które wyraźnie nie mają opiekuna i wymagają pomocy. Zadbaj o nie, aby nie stała się im krzywda!
undefined
01.10.2024
Pies z Piły – walka o wolność po latach zaniedbania
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wyobraź sobie, że cały twój świat ogranicza się do kilku metrów kwadratowych. Nie masz dokąd pójść, a jedyne, co czujesz, to ciężar łańcucha na szyi. Dla wielu psów w Polsce taki scenariusz to nie wytwór wyobraźni, ale codzienność.
undefined