02.11.2023
Twój pies nie chce jeść tabletek? Sprawdź ten sposób na suplementację
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Troska o zwierzę nie zawsze jest taka prosta, jak się wydaje... Zwłaszcza gdy trzeba podać leki i suplementy psu, który nie chce ich połknąć za nic! Dlaczego pies odmawia jedzenia tabletek? Jak poradzić sobie z tym problemem? Sprawdź!
fot. Shutterstock
Podawanie leków prędzej czy później czeka każdego opiekuna psa. Mogą to być leki przeciwpasożytnicze, ale również suplementy diety. Ich zadaniem jest zazwyczaj wspieranie leczenia albo utrzymanie czworonoga w dobrym zdrowiu. Jak jednak podać taki środek, kiedy pies nie chce jeść tabletek? Sprawdźmy, na czym polega problem i jak sobie z nim poradzić!
Pies nie chce jeść tabletek? Oto najpopularniejsze sposoby
Istnieją pewne sposoby, przekazywane sobie przez psiarzy, na podanie psu tabletki. Zazwyczaj opiekunowie psów, które odmawiają łykania suplementów, decydują się na:
- podanie rozkruszonej tabletki w mokrej karmie,
- rozkruszenie tabletki w wodzie, a następnie podanie jej strzykawką,
- podzielenie tabletki na małe kawałki, które łatwo można schować w aromatycznych przysmakach.
Te wszystkie sposoby mają podstawową wadę: nie zawsze działają. A wręcz często działają tylko raz! Co więcej, nie każdą tabletkę można rozkruszać albo w czymś rozpuszczać. Z tego powodu warto najpierw skontaktować się z lekarzem weterynarii albo zapoznać się z informacjami na ulotce.
Wszystkie powyższe sposoby łączy też jedna wspólna wada. Nawet przy założeniu, że wykażemy się niebywałym sprytem, nie gwarantują, że pies faktycznie zje tabletkę. Albo, że gdy ją zje, to jej nie wypluje. W niektórych przypadkach przykry smak tabletki może sprawić, że pies odmówi przyjmowania od nas jakichkolwiek smakołyków i zwyczajnie przestanie nam ufać.
Twist off – jedzenie kapsułek może być przyjemnością!
Jeśli mamy problem z podaniem psu tabletek, a powinniśmy go regularnie suplementować, nie musimy z nim walczyć! Wystarczy wybrać formę kapsułki TWIST OFF. Dlaczego ta opcja jest taka wygodna?
Przede wszystkim kapsułka z żelatyny ma naturalny zapach i jest bezpieczna dla czworonoga. To sprawia, że wiele psów po prostu chce zjeść suplement w całości, jako smakowity przysmak. Jest to też bezpieczne rozwiązanie, bo otoczka szybko się rozpuszcza w psim żołądku, przez co substancje aktywne szybko się wchłaniają.
Jeśli nasz pies jest niejadkiem, nadal może to być świetne rozwiązanie. Wszystko za sprawą odkręcanej główki kapsułki. Jeśli ją odczepisz, możesz wycisnąć zawartość wprost do psiego jedzenia albo... pyszczka! Suplementy są nie tylko dobrze zbilansowane, ale również smakowite, dlatego nie przewidujemy problemów z jedzeniem.
To rozwiązanie gwarantuje smakowitość, łatwość podania i skuteczność nawet w przypadku bardzo niechętnych zwierząt. Stosując suplementy VET EXPERT w formie kapsułek TWIST OFF, możemy mieć pewność, że cała dobroczynna zawartość kapsułki trafi wprost do psiego pyszczka.
Dlaczego pies nie chce jeść tabletek?
Na koniec warto się zastanowić, z czego wynika problem psa z jedzeniem rozmaitych leków. Zazwyczaj pies nie chce jeść tabletek, bo:
- mają nieprzyjemny zapach i smak, dlatego odstraszają psa już na początku,
- są za duże albo zbyt twarde – zwłaszcza w przypadku psich seniorów – przez co pupil ma problemy, aby je zjeść,
- czworonóg ma złe wspomnienia związane z poprzednio podawanymi preparatami, dlatego unika powtórki,
- pupil jest niejadkiem lub ogólnie jest niechętny do jedzenia nowych rzeczy.
Czasami sami wywołujemy u psa niechęć do jedzenia tabletki. Podawanie jej na siłę regularnie, wręcz siłując się z psem, może doprowadzić nie tylko do prób ucieczki na widok suplementu, ale i utraty zaufania do nas. Zamiast zmuszać psy do zjadania suplementów w formie tabletek, postawmy na formę, która jest dla nich po prostu przyjemniejsza!
Artykuł powstał we współpracy z marką VET EXPERT.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
09.10.2023
Wypadająca sierść u psa może oznaczać chorobę. Na co zwrócić uwagę?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Utarło się, że posiadanie psa w domu wiąże się z pozostawianą przez niego wszędzie sierścią. Większość z nas akceptuje tę niedogodność i po prostu bardziej przykłada się do sprzątania. Nie każdy jednak wie, że wypadanie sierści nie zawsze ogranicza się do fizjologicznego zjawiska, jakim jest linienie.
fot. Shutterstock
01.09.2023
Zboża w karmie – hit czy kit?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Zboża w karmie dla psa postrzegane są jako składnik, którego za wszelką cenę należy unikać. Jednak nie zawsze tak jest! Opiekun kierujący się takimi mitami może nie zwrócić uwagi na istotne cechy dobrej karmy dla zwierzaka…
fot. Shutterstock
01.06.2023
Co zrobić, żeby wyjazd z psem był przyjemnością?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wyjazd z psem to wspaniała przygoda! Jednak by naprawdę sprawił nam i zwierzakowi przyjemność, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Co powinniśmy zabrać na wyjazd z psem, by nasz pupil dobrze się na nim czuł?
fot. Shutterstock