16.03.2018
Wyrzucili szczeniaka do śmieci. Szuka ich policja
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy 4 lutego 2018 roku około 16.20 przy Alei Wolności w Głogowie wyrzucili szczeniaka do śmieci. Szczelnie zawiązaną reklamówkę, w której znajdował się kundelek, wrzucili do kosza. Szary, śliczny piesek na szczęście przeżył.
fot. www.glogow.policja.gov.pl
Na nagraniu opublikowanym przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie widzimy, jak dwóch idących Aleją Wolności mężczyzn zbliża się do kosza na śmieci. Jeden z nich podchodzi i wrzuca do niego dość sporej wielkości reklamówkę. Na szczęście niemal w tym samym momencie otwierają się drzwi sklepu znajdującego się na przeciwko. Wychodzą z niego kobieta i mężczyzna. To oni zauważyli, że w koszu coś się rusza. Zajrzeli do środka i zobaczyli, że w torbie foliowej znajduje się mały piesek. Okazało się, że mężczyźni wyrzucili szczeniaka do śmieci.
Nieustaleni mężczyźni, działając ze szczególnym okrucieństwem, wrzucili do kosza na śmieci, szczelnie zawiązaną torebkę foliową, w której znajdował się szczeniak – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.
Ponieważ zwierzak znajdował się w szczelnie zawiązanej torbie, był podduszony. Konieczna była pomoc lekarza weterynarii. Piesek dzięki spostrzegawczości przechodniów został uratowany i znalazł już nowy dom.
Wyrzucili szczeniaka do śmieci, teraz poszukuje ich policja
Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy wyrzucili szczeniaka do śmieci. Podjęto decyzję o opublikowaniu ich wizerunków, które zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości tych osób, są proszone o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerami: 76 727 72 26 lub 76 727 73 61 w godz. 8.00-15.30 oraz całodobowo pod numerem telefonu alarmowego 997.
Nawet 5 lat więzienia
Mężczyznom, którzy wyrzucili szczeniaka do śmieci, grozi kara więzienia. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia, a za czyny te popełnione ze szczególnym okrucieństwem – do pięciu lat więzienia.
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
16.04.2025
Tragedia w gminie Bolków. Zaniedbany husky nie przeżył – sprawą zajmuje się policja
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To kolejny przypadek, który przypomina, jak ważna jest szybka reakcja i zgłaszanie odpowiednim organom znęcania się nad zwierzętami. W sobotni poranek, 12 kwietnia, jaworska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę przebywało na jednej z prywatnych posesji w gminie Bolków.
undefined
10.04.2025
Znalazłem psa. Co robić?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Gdy spotykasz bezdomnego psa na swojej drodze, w głowie pojawia się wiele pytań: „Co mam zrobić, żeby mu pomóc?”, „Czy powinienem go zabrać do domu?", „Gdzie to zgłosić?". Jak postąpić, żeby nie naruszyć przepisów prawnych, a jednocześnie zapewnić psu natychmiastową pomoc?
undefined
04.04.2025
Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt? Sposobów jest wiele, potrzebne są tylko chęci
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
4 kwietnia przypada Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspaniale, gdyby w kalendarzu przestał istnieć taki dzień, a wszystkie zwierzaki miały dobre, kochające domy. Statystyki wskazują jednak na coś zupełnie odwrotnego – zjawisko bezdomności nie maleje, a wręcz pojawia się coraz więcej wyzwań. Rozmawiamy o tym z Natalią Karolak, specjalistką w zakresie weterynarii i bezdomności zwierząt, koordynatorką projektu Karmimy Psiaki w Fundacji Sarigato.
undefined