13.02.2018
Kucharz Klops gotuje – walentynkowe ciastka dla psa
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Przez żołądek do serca, zwłaszcza w walentynki!
fot. Igor Grątkowski
Już niedługo czeka nas święto zakochanych. W tym dniu warto pamiętać o wszystkich, których kochamy, także o naszych wspaniałych czworonogach. Może i nie zrozumieją słów „kocham cię”, ale są sposoby, dzięki którym możemy im pokazać, jak wielką miłością ich darzymy – a uwierzcie, że z każdego, nawet najmniejszego prezentu będą cieszyć się jak małe dzieci. Któż z nas nie lubi słodyczy? Przygotowane przez nas walentynkowe ciastka dla psa mogą być idealnym pomysłem na wyrażenie mu tych najpiękniejszych uczuć.
Walentynki nie muszą być pospolite. Może chociaż raz, zamiast znowu iść do przepełnionych po same kąty restauracji czy kin, spędźcie ten dzień ze swoimi czworonogami. A jeśli nie macie drugiej połówki, to uwierzcie na słowo, że pies będzie dla was idealnym towarzyszem na ten dzień. Możecie spędzić walentynki razem bez zbędnych fochów, w miłej atmosferze i oczywiście z dobrym jedzeniem!
Walentynkowe ciastka dla psa
25 sztuk
- mąka pełnoziarnista 1/2 szklanki
- mąka ryżowa 1/2 szklanki
- płatki owsiane 2 łyżki
- jajka 2 sztuki
- jabłko 1 małe starte
- olej 1/3 szklanki
- sok z buraków 6-7 łyżek
Połącz oba rodzaje mąki, dodaj płatki owsiane, starte na drobnej tarce jabłko, rozkłócone jajka, olej oraz sok z buraków. Zagnieć ciasto. Kulę ciasta chłódź w lodówce przez 30 minut, rozwałkuj, wytnij ciastka w kształcie kości, ułóż na blasze i piecz 12 minut w temperaturze 180 stopni C.
Kruche kości możesz pokryć cienką warstwą galaretki – wymieszaj 5 łyżek gorącego bulionu wołowego z 2 łyżkami soku z buraków i łyżeczką żelatyny, dobrze wystudź i za pomocą pędzelka pokrywaj ciastka tężejącą galaretą.
Autor: Beata Grątkowska
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined