28.01.2021
Soda oczyszczona – ekologiczny kosmetyk dla psa
Aleksandra Prochocka
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Szukasz bezpiecznego, nieszkodliwego dla środowiska szamponu dla zwierzaka? Soda oczyszczona to prawdziwie ekologiczny kosmetyk dla psa!
fot. Shutterstock
Higiena domowego czworonoga to nie tylko sposób na sprawienie, by zwierzak pięknie wyglądał. Przeróżne zabiegi dbające o czystość sierści, skóry, nosa, łap i uszu psiaka to doskonały sposób na uniknięcie różnych infekcji i chorób skóry. Jakie środki do pielęgnacji będą najbezpieczniejsze dla czworonoga? Oto ekologiczny kosmetyk dla psa o bardzo szerokim zastosowaniu!
Ekologiczny kosmetyk dla psa? Soda!
Soda oczyszczona znajduje się niemal w każdej domowej kuchni. Jednak nie każdy opiekun psa wie, że to doskonały składnik domowych kosmetyków, które nie podrażnią nawet najdelikatniejszej psiej skóry. Do przygotowania domowego szamponu wystarczy nam soda zmieszana z wodą. Taką miksturę należy wetrzeć w zwilżoną wcześniej sierść zwierzaka, odczekać minutę, a następnie dokładnie spłukać. Soda sprawdzi się także w roli suchego szamponu. Wtarta w suchą sierść zwierzaka doskonale pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy i pozostawia futro suche i gładkie. Po takiej suchej kąpieli wyczesz dokładnie zwierzaka!
Ten ekologiczny kosmetyk dla psa nałożony na zwilżoną szczoteczkę może zastąpić także pastę do zębów. Potrafi też zatrzymać krwawienie ze zbyt krótko przyciętego pazura. Uszkodzoną końcówkę zanurz w sodzie, a następnie delikatnie przyciśnij gazikiem, aż rdzeń przestanie krwawić. W roztworze sody oczyszczonej i wody możesz również przepłukać szczotki swojego zwierzaka, na których zbierają się często rozmaite, nieraz brzydko pachnące zanieczyszczenia.
Soda oczyszczona pochłania psie zapaszki
Za pomocą tego środka bez trudu odświeżysz zarówno zalatujący psim zapaszkiem dywan, jak i ukochane psie legowisko. Wystarczy, że obsypiesz je sodą i pozostawisz na kilkanaście minut, a następnie dokładnie odkurzysz. Ten sposób na odświeżenie dywanu sprawdza się także doskonale podczas czyszczenia go po szczenięcej wpadce! Przed zastosowaniem sody sprawdź jednak najpierw na brzegu dywanu, czy nie odbarwi ona jego koloru.
Specjalista do spraw żywienia psów, zoopsycholog, wolontariusz w Schronisku na Paluchu. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zwierzętach, SGGW.
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined