23.07.2013
50 wolontariuszy na ratunek pitbulce Roadie
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Przez sześć miesięcy mieszkała na polu w Hemet. Po wielu nieudanych próbach, pitbulka Roadie w końcu została uratowana i zabrana w bezpieczne miejsce.
fot. www.youtube.com/watch?v=yzvEQ1fvGGo
Jest płochliwa, nerwowa, ale nieagresywna – napisano na Facebooku o Roadie, która przez pół roku żyła na polu przy drodze w miejscowości Hemet na południe od Los Angeles. Próby jej złapania spaliły na panewce. Dopiero przedstawiciele organizacji Hope for Paws ją uratowali. Teraz pitbulka Roadie cieszy się swoim nowym życiem.
Pitbulka Roadie wśród kojotów
To jedna z tych trudnych i zarazem wzruszających interwencji, w której wzięło udział 50 wolontariuszy. Ich głównym celem było uratowanie życia pitbulce, która samotnie mieszkała na polu. Choć prób było wiele, dopiero ta odniosła skutek.
Roadie nie dawała się do siebie zbliżyć na więcej niż 15 m. Okoliczni mieszkańcy przynosili jej jedzenie, ale nie byli w stanie jej złapać. Przedstawiciele organizacji Hope for Paws przybyli tam z 50 wolontariuszami i lekarzem weterynarii Scottem Amselem. Po krótkiej naradzie zajęli swoje miejsca. Ale tego dnia Roadie zmieniła swoje zwyczaje i pojawiła się na terenie opanowanym przez kojoty. Jej życie było w niebezpieczeństwie.
Interwencję przeprowadzoną przez organizację zajmującą się humanitarnym ratowaniem zwierząt – Hope for Paws można zobaczyć na poniższym filmiku.
Chwile pełne grozy
Wolontariusze Hope for Paws przeżyli dramatyczne chwile. Trzeba było odstraszyć cztery kojoty, by uratować Roadie. Po sześciu godzinach suczka wróciła na swój teren, na którym była karmiona przez okolicznych mieszkańców. Jedynym sposobem, by ją pochwycić – stosowanym w ostateczności – było wystrzelenie środka uspokajającego. Po ponad minucie od momentu, gdy została trafiona, Roadie można było zabrać do ambulansu doktora Amsela, gdzie otrzymała natychmiastową pomoc medyczną. Choć interwencja była trudna i wyczerpująca, to 24 godziny później pitbulka Roadie znajdowała się już w bezpiecznym miejscu. Szybko się zaaklimatyzowała i razem z pobratymcami biegała radośnie w domu tymczasowym.
żródło: petsfans.com| zdjęcie główne: www.youtube.com/watch?v=yzvEQ1fvGGo
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
16.04.2025
Tragedia w gminie Bolków. Zaniedbany husky nie przeżył – sprawą zajmuje się policja
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To kolejny przypadek, który przypomina, jak ważna jest szybka reakcja i zgłaszanie odpowiednim organom znęcania się nad zwierzętami. W sobotni poranek, 12 kwietnia, jaworska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę przebywało na jednej z prywatnych posesji w gminie Bolków.
undefined
10.04.2025
Znalazłem psa. Co robić?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Gdy spotykasz bezdomnego psa na swojej drodze, w głowie pojawia się wiele pytań: „Co mam zrobić, żeby mu pomóc?”, „Czy powinienem go zabrać do domu?", „Gdzie to zgłosić?". Jak postąpić, żeby nie naruszyć przepisów prawnych, a jednocześnie zapewnić psu natychmiastową pomoc?
undefined
04.04.2025
Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt? Sposobów jest wiele, potrzebne są tylko chęci
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
4 kwietnia przypada Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspaniale, gdyby w kalendarzu przestał istnieć taki dzień, a wszystkie zwierzaki miały dobre, kochające domy. Statystyki wskazują jednak na coś zupełnie odwrotnego – zjawisko bezdomności nie maleje, a wręcz pojawia się coraz więcej wyzwań. Rozmawiamy o tym z Natalią Karolak, specjalistką w zakresie weterynarii i bezdomności zwierząt, koordynatorką projektu Karmimy Psiaki w Fundacji Sarigato.
undefined