18.09.2018
Jak wybrać idealne legowisko dla psa? Poznaj praktyczne psie posłania!
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wybór legowiska dla psa to wcale nie jest taka prosta sprawa! Powinno być wygodne, praktyczne, ładne i w rozsądnej cenie. Czy idealne legowisko w ogóle istnieje?
fot. Shutterstock
Idealne legowisko dla psa to… No właśnie, trudność polega na tym, że dla każdego psa ten ideał może być czymś innym. Wiele zależy od usposobienia psa, rasy, wieku, a także upodobań i dotychczasowych doświadczeń. Bywa, że kupujemy pupilowi świetne legowisko, które cieszy nasze oko designerskim wyglądem, a zwierzak… wybiera wycieraczkę w przedpokoju. Warto wtedy zastanowić się, co jest takiego w tej wycieraczce, że psiak ją woli, przeanalizować miejsce, w którym postawiliśmy psie łóżeczko (czy aby nie w samym środku domu, gdzie najwięcej się dzieje i trudno zaznać chwili spokoju?) i… szukać dalej! Wariantów psiego legowiska jest tyle, że dla każdego czworonoga można wybrać coś, co z pewnością przypadnie mu do gustu!
Zwykłe legowisko
Wbrew pozorom mnóstwo psów wcale nie ma nie wiadomo jakich wymagań. Marzą o poduszce, na której będą mogły wygodnie się ułożyć i zwinąć w kłębek lub… wyprostować wszystkie łapy. Zaletą zwykłego legowiska typu poducha lub materac jest brak wysokich brzegów, które ograniczałyby psa w wyborze idealnej do spania pozycji. Swoją drogą to właśnie może być atut wycieraczki (wspomnianej na początku tekstu), którą pies tak lubi – najzwyczajniej w świecie może, leżąc na niej, wyciągnąć wszystkie łapki. Poduchy czy materace można też kupić w atrakcyjnych cenach – w przeciwieństwie to wyszukanych psich kanap, te najprostsze rodzaje legowisk kosztują kilkadziesiąt złotych.
Materiałowa budka
Czy jest sens stawiać psu w mieszkaniu imitację budy, skoro przecież nasz maltańczyk czy york nie mieszka na dworze? Jest! Psy – szczególnie małych ras, ale nie tylko – uwielbiają szukać sobie „norek”, w których mogą bezpiecznie ułożyć się do snu. Duże psy często leżakują pod biurkami czy stołami, a małe – chowają się do szafek, instynktownie szukając zadaszonej „norki”. Dlaczego nie zapewnić im takiej wygodnej kryjówki, by nie musiały same jej szukać? Psy, szczególnie te mniej pewne siebie, chętnie schowają się w budce, np. gdy za oknem szaleje burza.
Dry bed
Dry bed to rodzaj posłania, które przyda się w każdym psim domu. Co to takiego? To podgumowany, materiałowy, grubszy koc. Jest miękki w dotyku i wytrzymały, a jego niewątpliwą zaletą jest to, że pozostaje zawsze suchy. Przepuszcza płyny, ale też izoluje je od podłoża – znajdująca się na spodzie guma ochroni podłogę, łóżko, samochód – wszystko co przykryjemy . Gdy dry bed się zabrudzi, łatwo można uprać go w pralce, a ten szybko wyschnie. Nawet, gdy nasz pupil ma już swoje ulubione legowisko na co dzień, dry bed warto mieć na specjalne okazje – wyjazd, chorobę zwierzaka, czy jako wkład do klatki kennelowej.
Kanapa dla psa
Kanapa to tak naprawdę poducha czy materac (w zależności od kształtu), tyle że z dość wysokimi rantami. Choć nie wszystkim psom takie legowisko będzie pasować, niektóre uwielbiają, leżąc, opierać sobie głowę na brzegu łóżeczka. Obecnie prawie każda kanapa jest „rozbieralna” – oznacza to, że można zdjąć z niej wierzchnią warstwę i uprać w pralce.
Gdzie kupić idealne legowisko?
Bardzo duży wybór legowisk znajdziemy w zoologicznych sklepach internetowych. Wśród tysięcy ofert można się pogubić, dlatego łatwiej postawić na jeden sklep, który ma spory wybór. Kanapy, sofy, materace, a także dry bed znajdziecie na: https://dogomarket.pl/legowiska_dla_psa.
Mnóstwo produktów dla psów – nie tylko idealne legowisko – znajdziecie na Dogo Market! Warto zaglądać też na Facebook DogoMarket.
Artykuł sponsorowany
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
18.11.2024
5 niebezpieczeństw, które stwarzają nieodpowiedzialni opiekunowie psów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Niefrasobliwość niektórych psiarzy potrafi zadziwiać! Jakie błędy popełniają nieodpowiedzialni opiekunowie, narażając tym swojego psa na niebezpieczeństwo?
undefined
10.10.2024
Pies czuje się samotny? 5 sygnałów, że powinieneś poświęcać psu więcej uwagi
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Po czym poznać, że pies czuje się samotny i potrzebuje więcej uwagi ze strony opiekuna? Oto 5 najczęstszych sygnałów, które mogą o tym świadczyć!
undefined
09.10.2024
Pies w rytmie miasta - jak zarządzać czasem między pracą, a opieką nad pupilem?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jeszcze do niedawna całkiem powszechny był pogląd, że pozostawianie psa w samotności na czas naszej pracy jest dla niego męczarnią – a na posiadanie pupila powinny decydować się tylko osoby, w których domu cały czas jest ktoś obecny. Podobne opinie można było usłyszeć o mieszkaniu z psem w bloku. Psy trzymane cały dzień w ogródku, pod okiem starszych członków rodziny czy niepracującej pani domu, miały być o wiele szczęśliwsze i lepiej “wybiegane” niż ich miastowi współplemieńcy. Czasy jednak się zmieniły…
undefined