23.11.2017
Iditarod Trail Sled Dog Race – co to takiego?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Iditarod Trail Sled Dog Race to wyścigi psich zaprzęgów. W Ameryce Północnej uznawane są za jedne z najtrudniejszych zawodów.
fot. Shutterstock
Iditarod Trail Sled Dog Race jest uznawany za drugi pod względem trudności (po Yukon Quest) wyścig psich zaprzęgów na Alasce. Mimo że jest ogromnie trudny – albo może właśnie dlatego – cieszy się wielką sławą, a udział w nim to duże wyróżnienie.
Iditarod Trail Sled Dog Race – jak to się zaczęło?
Zaprzęgi powstały z myślą przetestowania najlepszych psów i maszerów. Obecnie są to największe zawody sportowe na Alasce , które charakteryzują się wysokim poziomem trudności.
W latach 70. XX w., gdy zaczęto go organizować, pokonanie trasy 1850 km zajmowało najlepszym maszerom 20 dni (mężczyźni są klasyfikowani razem z kobietami). Dziś ten czas skrócił się o połowę.
Jak morderczy jest to wysiłek, świadczą już same zasady. Zawody odbywają się co roku i bierze w nich udział ponad 50 maszerów. Startują zaprzęgi złożone z 12-16 psów, a do klasyfikacji na mecie wystarczy ich sześć.
Natomiast nagrodę – nowego pick-upa – i tak zgarnia człowiek…
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
18.11.2024
5 niebezpieczeństw, które stwarzają nieodpowiedzialni opiekunowie psów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Niefrasobliwość niektórych psiarzy potrafi zadziwiać! Jakie błędy popełniają nieodpowiedzialni opiekunowie, narażając tym swojego psa na niebezpieczeństwo?
undefined
10.10.2024
Pies czuje się samotny? 5 sygnałów, że powinieneś poświęcać psu więcej uwagi
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Po czym poznać, że pies czuje się samotny i potrzebuje więcej uwagi ze strony opiekuna? Oto 5 najczęstszych sygnałów, które mogą o tym świadczyć!
undefined
09.10.2024
Pies w rytmie miasta - jak zarządzać czasem między pracą, a opieką nad pupilem?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jeszcze do niedawna całkiem powszechny był pogląd, że pozostawianie psa w samotności na czas naszej pracy jest dla niego męczarnią – a na posiadanie pupila powinny decydować się tylko osoby, w których domu cały czas jest ktoś obecny. Podobne opinie można było usłyszeć o mieszkaniu z psem w bloku. Psy trzymane cały dzień w ogródku, pod okiem starszych członków rodziny czy niepracującej pani domu, miały być o wiele szczęśliwsze i lepiej “wybiegane” niż ich miastowi współplemieńcy. Czasy jednak się zmieniły…
undefined