14.03.2017
Urozmaicanie jedzenia
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
fot. Shutterstock
Jak mogę urozmaicić mojemu psu jedzenie?
To zależy, w jakim charakterze i JAKIE jedzenie. Pokarm przygotowywany w domu czy tzw. mieszany, należy uzupełniać odpowiednimi witaminami i minerałami, a także preparatami z NNKT. Należy to robić codziennie i stosować preparaty weterynaryjne, które nam gwarantują jakość i ilość odpowiednich witamin i minerałów.
Często też sposób, w jaki podajemy witaminy, jest ważny. Jeżeli potrząśniemy energicznie pudełkiem (tak, że pastylki zachrzęszczą), pies przybiegnie i chętnie je weźmie, zupełnie jak smakołyk. Gdy suplementy wrzucimy podstępem do karmy albo będziemy starali się je ukryć w jakimś innym pokarmie, nie będą już jedzone chętnie. Niezależnie jednak od tego, jak suplement psu smakuje, tabletka podawana podstępem i znienacka jest omijana w przeciwieństwie do czegoś, co aby zdobyć, trzeba zrobić sztuczkę i się namęczyć…
Jest na rynku wiele smakołyków dla zwierząt: naturalnych suszonych gryzaków, gryzaków ze skóry preparowanej, kości wędzonych, kostek i gryzaków na zęby czy po prostu ciastek. Musimy pamiętać, że w ciągu dnia ilość podawanych smakołyków między posiłkami nie może być większa objętościowo niż 1/5 sugerowanej ilości pokarmu dla naszego psa. To samo dotyczy dawanych do pogryzania surowych marchewek czy jabłek.
Musimy pamiętać, aby skontrolować mieszkanie, czy resztki smakołyków gdzieś nie zostały, bo pies może je znaleźć w zakamarkach po kilku tygodniach i się zatruć. Zwierzęta, które są w trakcie odchudzania, a także niejadki, nie powinny W OGÓLE otrzymywać smakołyków, tylko posiłki główne.
Redakcja portalu Psy.pl
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Masz dojrzałego psa? Koniecznie zadbaj o jego zdrowie!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiaki, które ukończyły 7 lat, potrzebują specjalnej troski. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją?
undefined
24.03.2025
Czy twój pies się stresuje? Poznaj sygnały, które o tym świadczą
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy w stresujących sytuacjach często mają widoczne białka oczu, spięte mięśnie; mogą nerwowo dyszeć, odwracać głowę. Po czym jeszcze poznać, że twój pies się stresuje?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined