17.10.2022
Został porzucony, bo... nie wygląda jak większość psów
Anna Marciniak
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Cooper nie ma szyi, a jego kręgi były tak zrośnięte, że utrudniały wypróżnianie. Mimo ogromnych przeciwności losu, pies znalazł kochającą rodzinę, choć nie było to łatwe...
fot. @The Animal Rescue Site by GreaterGood/Facebook, @Real Fix/Facebook
Są psy, które mają wszystko. Od zdrowia po kochającą rodzinę i ciepły kąt. Niestety są też i te, którym los nie sprzyja. Często takie czworonogi są z góry skazane na porażkę, ale nie Cooper!
Ten psiak przyszedł na świat w 2017 roku z wieloma wadami. Żmudna droga do prawidłowego funkcjonowania opłaciła się. Pies znalazł kochającą rodzinę.
Cooper został porzucony przez swój wygląd
Foxhound amerykański urodził się 5 lat temu. Mając zaledwie dwa miesiące, został odnaleziony, uratowany i przewieziony przez funkcjonariuszy do Secondhand Hounds w Minnesocie. Cooper prawdopodobnie został porzucony ze względu na swój wygląd i wrodzone wady. Kilka kręgów pieska zostało zrośniętych ze sobą jeszcze w łonie matki, co spowodowało, że czworonóg urodził się bez szyi i braku odpowiedniego wykształconego odbytu, co przez długi czas uniemożliwiało mu normalne wypróżnianie. Na szczęście ośrodek, który wziął Coopera pod swoje skrzydła, zapewnił fachową opiekę, w tym operację, która pozwoliła psu prawidłowo i bezproblemowo robić kupę.
Od rodziny do rodziny
Opieka nad psem z niepełnosprawnością wymaga nieco więcej czasu i wyrzeczeń niż życie z całkowicie zdrowym psem. Niestety pierwszy dom, do którego trafił Cooper, był nietrafiony. Mimo trudności pies nie mógł się opanować i przy każdej napotkanej okazji gonił mieszkające z nim koty. Na szczęście kolejny jego dom był strzałem w dziesiątkę.
Cooper zamieszkał z rodziną Keegan. Nie tylko ma kochających ludzi wokół siebie, lecz także szybko dogadał się z 13-letnim psem Skylarem.
Mam szczęście, bo mam wsparcie Secondhand Hounds i odpowiednie środowisko dla psa o specjalnych potrzebach. Ale to nie znaczy, że nie ma wypadków. Kilka miesięcy po tym, jak do nas trafił, upadł i złamał kręgosłup w pięciu miejscach w okolicy szyi - mówiła Elly Keegan.
Mimo tego, że uroczy Cooper nie może chodzić na długie spacery i zbyt długo przebywać na twardej powierzchni, wydaje się być najszczęśliwszym psem. Dzięki odpowiedniemu leczeniu czworonóg pozbył się infekcji i jest w stanie samodzielnie się załatwiać.
Cooper jest przykładem na to, że psy z niepełnosprawnością mają wiele miłości do zaoferowania i są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że byliśmy częścią jego podróży - mówiła Teri Woolard, osoba zajmująca się w Secondhand Hounds znajdowaniem rodzin dla psów.
Absolwentka dziennikarstwa, od zawsze kochająca pisać. Prywatnie wielka miłośniczka zwierząt. Kocha naturę, a w szczególności ceni sobie zapach lasu, do którego często zagląda w towarzystwie swojego 3-letniego mieszańca.
Zobacz powiązane artykuły
16.04.2025
Tragedia w gminie Bolków. Zaniedbany husky nie przeżył – sprawą zajmuje się policja
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To kolejny przypadek, który przypomina, jak ważna jest szybka reakcja i zgłaszanie odpowiednim organom znęcania się nad zwierzętami. W sobotni poranek, 12 kwietnia, jaworska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę przebywało na jednej z prywatnych posesji w gminie Bolków.
undefined
10.04.2025
Znalazłem psa. Co robić?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Gdy spotykasz bezdomnego psa na swojej drodze, w głowie pojawia się wiele pytań: „Co mam zrobić, żeby mu pomóc?”, „Czy powinienem go zabrać do domu?", „Gdzie to zgłosić?". Jak postąpić, żeby nie naruszyć przepisów prawnych, a jednocześnie zapewnić psu natychmiastową pomoc?
undefined
04.04.2025
Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt? Sposobów jest wiele, potrzebne są tylko chęci
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
4 kwietnia przypada Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspaniale, gdyby w kalendarzu przestał istnieć taki dzień, a wszystkie zwierzaki miały dobre, kochające domy. Statystyki wskazują jednak na coś zupełnie odwrotnego – zjawisko bezdomności nie maleje, a wręcz pojawia się coraz więcej wyzwań. Rozmawiamy o tym z Natalią Karolak, specjalistką w zakresie weterynarii i bezdomności zwierząt, koordynatorką projektu Karmimy Psiaki w Fundacji Sarigato.
undefined