29.01.2009
W jaki sposób wystawiać psa?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pies pokazywany na wystawie powinien być czysty i zadbany. Niektóre rasy należy profesjonalnie przygotować - konieczne jest strzyżenie lub trymowanie.
fot. Shutterstock
Sędzia sprawdza zgryz i uzębienie, a samcom również jądra; czasem dotyka grzbietu zwierzęcia bądź innych części ciała. Podczas tych czynności pies nie może się zachowywać agresywnie (niedopuszczalna jest też agresja wobec innych osób na ringu i czworonogów). Trzeba także nauczyć pupila biegać kłusem po okręgu, zawsze w lewo, przy lewej nodze, oraz po linii prostej, a także stać w pozycji wystawowej: głowa uniesiona, przednie kończyny ustawione prostopadle do ziemi, tylne lekko odstawione, ogon opuszczony lub uniesiony (w zależności od rasy). Dozwolone jest dotykanie psa przez wystawiającego – przytrzymywanie głowy i ogona oraz odpowiednie ustawienie nóg. Możemy zaprezentować go na ringówce albo na zwykłej smyczy i w łańcuszku lub obroży.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Masz dojrzałego psa? Koniecznie zadbaj o jego zdrowie!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiaki, które ukończyły 7 lat, potrzebują specjalnej troski. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją?
undefined
24.03.2025
Czy twój pies się stresuje? Poznaj sygnały, które o tym świadczą
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy w stresujących sytuacjach często mają widoczne białka oczu, spięte mięśnie; mogą nerwowo dyszeć, odwracać głowę. Po czym jeszcze poznać, że twój pies się stresuje?
undefined
28.11.2024
5 sposobów na psy, które nie lubią zostawać same w domu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Pies, który piszczy, szczeka i niszczy pod nieobecność opiekunów, naprawdę cierpi i przeżywa to, że zostawiłeś go samego. Takim psom można – i trzeba – pomagać.
undefined