14.03.2017
Urozmaicanie jedzenia
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
fot. Shutterstock
Jak mogę urozmaicić mojemu psu jedzenie?
To zależy, w jakim charakterze i JAKIE jedzenie. Pokarm przygotowywany w domu czy tzw. mieszany, należy uzupełniać odpowiednimi witaminami i minerałami, a także preparatami z NNKT. Należy to robić codziennie i stosować preparaty weterynaryjne, które nam gwarantują jakość i ilość odpowiednich witamin i minerałów.
Często też sposób, w jaki podajemy witaminy, jest ważny. Jeżeli potrząśniemy energicznie pudełkiem (tak, że pastylki zachrzęszczą), pies przybiegnie i chętnie je weźmie, zupełnie jak smakołyk. Gdy suplementy wrzucimy podstępem do karmy albo będziemy starali się je ukryć w jakimś innym pokarmie, nie będą już jedzone chętnie. Niezależnie jednak od tego, jak suplement psu smakuje, tabletka podawana podstępem i znienacka jest omijana w przeciwieństwie do czegoś, co aby zdobyć, trzeba zrobić sztuczkę i się namęczyć…
Jest na rynku wiele smakołyków dla zwierząt: naturalnych suszonych gryzaków, gryzaków ze skóry preparowanej, kości wędzonych, kostek i gryzaków na zęby czy po prostu ciastek. Musimy pamiętać, że w ciągu dnia ilość podawanych smakołyków między posiłkami nie może być większa objętościowo niż 1/5 sugerowanej ilości pokarmu dla naszego psa. To samo dotyczy dawanych do pogryzania surowych marchewek czy jabłek.
Musimy pamiętać, aby skontrolować mieszkanie, czy resztki smakołyków gdzieś nie zostały, bo pies może je znaleźć w zakamarkach po kilku tygodniach i się zatruć. Zwierzęta, które są w trakcie odchudzania, a także niejadki, nie powinny W OGÓLE otrzymywać smakołyków, tylko posiłki główne.
Redakcja portalu Psy.pl
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined