31.03.2018
Kucharz Klops gotuje – sałatka jarzynowa dla psa
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sałatka jarzynowa dla psa to idealna potrawa na nadchodzące święta. Jej przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, a radość psiaka - gwarantowana.
fot. Igor Grątkowski
Przed nami Wielkanoc, czyli czas radosnego świętowania. W tych całych przygotowaniach do świąt nie zapominajmy o potrzebach naszych pupili. Szczególną uwagę zwróćmy na łakomczuszki – czy nie podjadają przyrządzonych przez nas pysznych potraw, które mogą im zaszkodzić. A przecież chcielibyśmy tego uniknąć. Niech psiak też poczuje święta w swojej misce. Oto sałatka jarzynowa dla psa!
Przygotowując jedzenie dla najbliższych, możesz przy okazji przyrządzić coś dobrego i zdrowego dla swojego czworonoga. Sałatka jarzynowa dla psa to potrawa prawdziwie świąteczna. Niech okres Wielkanocy będzie wyjątkowy również dla niego! Poniżej znajdziesz przepis, jak przygotować taką sałatkę.
Sałatka jarzynowa dla psa
8-10 porcji
- filet z kurczaka ok. 400 g
- marchew 1 szt.
- pietruszka 1 szt.
- jabłko 1 szt.
- jajka 4 szt.
- jogurt naturalny 120-150 g
Filet zalej wodą, zagotuj, ostrożnie zdejmij z powierzchni wody szumowiny. Następnie dodaj obraną pietruszkę oraz marchew i gotuj do miękkości. Odstaw do ostygnięcia, a następnie drobno pokrój mięso oraz warzywa.
Dodaj obrane i pokrojone w drobną kostkę jabłko i posiekane ugotowane na twardo jajka. Dodaj jogurt, wymieszaj wszystko dokładnie.
Uwaga: sałatki dla psa nie doprawiamy solą ani pieprzem! Sałatka powinna być dość gęsta – wtedy można z niej uformować kulki, aby psu wygodniej się jadło.
Autor: Beata Grątkowska
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Masz dojrzałego psa? Koniecznie zadbaj o jego zdrowie!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiaki, które ukończyły 7 lat, potrzebują specjalnej troski. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją?
undefined
24.03.2025
Czy twój pies się stresuje? Poznaj sygnały, które o tym świadczą
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy w stresujących sytuacjach często mają widoczne białka oczu, spięte mięśnie; mogą nerwowo dyszeć, odwracać głowę. Po czym jeszcze poznać, że twój pies się stresuje?
undefined
28.11.2024
5 sposobów na psy, które nie lubią zostawać same w domu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Pies, który piszczy, szczeka i niszczy pod nieobecność opiekunów, naprawdę cierpi i przeżywa to, że zostawiłeś go samego. Takim psom można – i trzeba – pomagać.
undefined