07.06.2017
Co musisz wiedzieć o adopcji psa?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kilka najważniejszych informacji o adopcji psa ze schroniska.
fot. shutterstock
Nie jesteś zainteresowany prezentowaniem czworonoga na wystawach lub nie stać cię na zwierzaka rodowodowego? Zamiast przyczyniać się do rozwoju pseudohodowli niezrzeszonych w związku kynologicznym, w których często psy trzyma się w nieodpowiednich warunkach, pomóż jednemu z tysięcy bezdomnych zwierząt!
Schronisko a pseudohodowla
Wbrew pozorom wcale nie ryzykujesz więcej, niż biorąc psa z niepewnego źródła, w którym szczeniaki są rozmnażane tylko z żądzy zysku, bez inwestowania w ich zdrowie i rozwój.
Zwłaszcza jeśli adoptujesz dwumiesięczne szczenię, masz jeszcze cały miesiąc na nadrobienie ewentualnych braków w jego socjalizacji – czyli na oswojenie go z warunkami, w jakich spędzi resztę życia.
Przygotuj się na to, że będziesz musiał podpisać umowę adopcyjną, ale nie uważaj tego za zamach na swoją prywatność. To w trosce o dobro zwierzaka jego tymczasowi opiekunowie zobowiązują nowego właściciela do dbania o niego.
No i jeszcze jedno – pies ze schroniska też kosztuje! Zwykle jest to kilkadziesiąt złotych, czasami zwrot poniesionych kosztów – szczepień, leczenia itp.
Jeśli szukasz psa do adopcji, zajrzyj do naszej sekcji Pomagajmy!
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined