25.11.2017
Domowe jedzenie – czym karmić psa?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Resztki z naszego obiadu, ze względu na przyprawy mogą zaszkodzić psu. Dlatego domowe jedzenie dla naszego czworonoga powinno być przygotowywane wyłącznie z myślą o nim.
fot. Shutterstock
Domowe jedzenie zdecydowanie wymaga więcej zachodu niż podanie suchej lub mokrej karmy komercyjnej, ale niektóre psy wolą taką dietę. Są też właściciele, którzy po prostu lubią dla swojego psa ugotować posiłek. Dzięki temu nie tylko wiedzą, co dokładnie trafi do żołądka ich pupila, ale także mają pewność, że do każdej porcji trafia szczypta troski i serca.
Domowe jedzenie – co podawać psu?
Zwykle posiłek składa się z gotowanego mięsa, jarzyn (marchew, buraki, seler, pietruszka itd.) i ryżu, makaronu lub puree ziemniaczanego. Idealne proporcje to 1/3 mięsa, 1/3 wypełniacza i 1/3 warzyw (z niewielkim dodatkiem owoców).
Najczęściej właściciele podają mięso drobiowe, które jest stosunkowo mało tłuste. Warto jednak też podawać wołowinę czy wieprzowinę (powinna być gotowana, bo stanowi większe zagrożenie mikrobiologiczne niż inne mięsa). Z kolei ryby są świetnym źródłem kwasów omega-6, a przede wszystkim omega-3. Można też podawać gotowane jajka, biały ser, jogurt czy kefir.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined