01.03.2023
Rozsądne kupowanie akcesoriów dla psów
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Nie możesz się powstrzymać, gdy widzisz w sklepie promocję na nowe legowisko, kolorową obrożę lub inne akcesoria dla psa? Pamiętaj o środowisku! Sprawdź, jak połączyć rozsądne zakupy z możliwością zapewnienia pupilowi nowych akcesoriów.
fot. Shutterstock
- Nie oceniaj obroży i smyczy dla psów po wyglądzie!
- Wybierz legowisko i zabawkę od lokalnego wytwórcy
- Postaw na ofertę firm dbających o środowisko
- Celuj w akcesoria dla psów z drugiej ręki
- Wybierz wysoką jakość produktów dla Twojego psa
Od tego, czy ekologicznie podchodzisz do zakupów, zależeć może dobro planety. Aby kolejne pokolenia mogły podziwiać te same cuda natury, które i Ty widzisz podczas spacerów z psami, potrzebna jest odpowiedzialność tu i teraz. Akcesoria dla psa również można wybierać w ekologiczny sposób. Jaki? Dowiesz się tego z naszego artykułu!
Nie oceniaj obroży i smyczy dla psów po wyglądzie!
Zanim zdecydujesz się na kupno nowej obroży czy szelek, przemyśl, czy faktycznie będą przydatne. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, przy będziesz z nich korzystać, choć to powinna być podstawa każdego zakupu. Zrezygnuj z ładnego wzoru kupionego tylko dla wyglądu. Jeśli widzisz, że akcesoria są kiepskiej jakości, dwa razy przemyśl zakup. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo Twojego pupila!
Cienka, kiepska gatunkowo obroża czy smycz ze słabym karabińczykiem mogą sprawić, że Twój pies zwyczajnie zerwie się w trakcie spaceru i zaginie albo będzie miał wypadek. Lepiej będzie zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty, które nie zawiodą Cię w kryzysowej sytuacji. To samo dotyczy przysmaków dla Twojego psiaka. Niech nie zwiedzie Cię kolorowe opakowanie! Postaw na produkt, którego skład jest zgodny z potrzebami zwierzaka.
Wybierz legowisko i zabawkę od lokalnego wytwórcy
Zamiast sprowadzać rzeczy z innych krajów, zwłaszcza odległych od Polski, zdecyduj się skorzystać z oferty polskich producentów. Wiele małych firm może oferować akcesoria dla psów świetnej jakości. Trwałe transportery z biodegradowalnych materiałów, maty i legowiska z tkanin produkowanych w Polsce, specjalne, ręcznie wykonywane zabawki – to wszystko możesz kupić u rodzimych twórców. W ten sposób wspierasz lokalny biznes, a dodatkowo zmniejszasz ślad węglowy, który powstałby przy transporcie produktów dostępnych wyłącznie w innych krajach.
Postaw na ofertę firm dbających o środowisko
Wśród różnych marek oferujących m.in. karmy, smakołyki czy akcesoria dla psów warto postawić na takie, które dbają o środowisko. Dzięki temu jeszcze na etapie produkcji czy dystrybucji masz pewność, że dana firma troszczy się o naturę, a Ty możesz kontynuować ten proces. Czym może objawiać się taka troska?
Jak widać na przykładzie nowych karm Brit, na przykład na pozyskiwaniu białka z owadów. To z kolei przekłada się nie tylko na niższe zużycie zasobów, w tym wody czy gleby, ale i zmniejszenie śladu węglowego nawet o 35%. Nie wspominając już o opakowaniach, które nadają się do recyklingu! Stawiaj na takich producentów, którzy chcą pomóc nie tylko czworonogowi, ale też zadbać o świat wokół.
Celuj w akcesoria dla psów z drugiej ręki
Jeśli mimo wszystko zależy Ci na zapewnieniu pupilowi nowych akcesoriów dla psów, możesz zdecydować się na zakupy z drugiej ręki. W ten sposób dopieścisz swojego pupila, a jednocześnie dasz drugie życie przedmiotowi, którego ktoś nie chce. To dobry sposób na to, aby kupić np. kaganiec – część osób wybiera kilka modeli, a po przymierzeniu chce pozbyć się tych, które nie pasują idealnie na psa. Na tej samej zasadzie możesz znaleźć odpowiedni rozmiar klatki kennelowej. Z kolei estetyczne i nietypowe miski kupisz często w secondhandach. Jeśli nadają się do kontaktu z żywnością, Twój pies może z nich pić i jeść. Pamiętaj też, że zabawa z psem nie wymaga drogich produktów – dla psa bardziej liczy się Twoje zaangażowanie.
Wybierz wysoką jakość produktów dla Twojego psa
Jak wiadomo, im lepsza jest jakość akcesoriów dla psów, tym wyższa też ich cena. Czasem jednak warto zainwestować, zwłaszcza gdy chodzi o troskę o sierść czy wspólne uprawianie aktywności fizycznej. Akcesoria do biegania albo jazdy na rowerze z psem u boku muszą gwarantować bezpieczeństwo. Na tym nie warto oszczędzać. Kosztowniejsze, kupione u doświadczonego wytwórcy akcesoria dla psa posłużą Ci dłużej, tym samym wykluczając konieczność ponoszenia kosztów w przyszłości.
Pamiętaj przy tym, że wybór samego materiału, z którego wykonane są akcesoria dla psów, też ma znaczenie. Zamiast stawiać na sztuczne tkaniny rozkładające się przez setki lat, postaw na ubranka z naturalnych tkanin. Szukaj oryginalnych produktów zamiast podróbek; dotyczy to np. tak zwanych flexi, jak powszechnie nazywa się smycze automatyczne. Zamiast wybierać plastikowe miski, które szybko się rysują, zdecyduj się na cięższe, ceramiczne. Ich utrzymanie w czystości również jest o wiele łatwiejsze!
Pamiętaj, że Twój wybór się liczy! Dbając o czystość środowiska, odpowiedzialnie robiąc domowe zakupy czy właśnie wybierając mądrze akcesoria dla psów, troszczysz się o naturę. Zrób to dla swojego psa i przyszłych pokoleń!
Artykuł powstał we współpracy z marką Brit.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
14.11.2024
Gryzaki dla psa – które są bezpieczne, a jakich należy unikać?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Poroże jelenia, królicze ucho, a może sarnia noga? Naturalne gryzaki dla psa robią ostatnio furorę i coraz częściej podajemy je naszym pupilom. Ale czy to na pewno dobrze? Które gryzaki wybierać? Ja łączyć ich podawanie z podstawowym żywieniem? I jak to jest z tymi zębami – czy gryzaki naprawdę je czyszczą? Na te pytania odpowiada specjalistka żywienia psów i kotów Karolina Hołda!
undefined
07.11.2024
Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zimą, być może ze względu na święta, często odczuwamy chęć pomagania. Mroźne dni dają się we znaki bezdomnym psom - ale nie tylko im. Jak możesz pomóc zwierzętom zimą?
undefined
16.10.2024
Ludzkie choroby, na które chorują też psy
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wbrew pozorom organizm psa jest bardzo podobny do naszego. Z tego względu typowe, ludzkie choroby można spotkać także u psów!
undefined