25.09.2018
Czy psy są zazdrosne?
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Ja też chcę lekarstwo do ucha – zdaje się myśleć labrador, jeden z bohaterów filmiku zamieszczonego na Twitterze przez Chloe Copley. Jak to właściwie jest: czy psy są zazdrosne?
fot. Shutterstock
Nie należy kłamać – to żelazna zasada, ale miewa szlachetne wyjątki. Warto oszukać, żeby twój pupil nie czuł się wykluczony. Potwierdza to filmik, który zyskał błyskawicznie popularność na Twitterze i każe się zastanowić, czy psy są zazdrosne.
Cierpliwość popłaca
Chloe Copley ma dwa labradory, suczkę i psa. Suczka musi mieć wkraplane do uszu lekarstwo, jak zalecił weterynarz. Gdy tato Chloe aplikuje suczce krople do uszu, w kolejce czeka już drugi labek. Nie pozostaje więc nic innego, jak udać, że jemu też wkrapla się coś do uszu.
Moja suczka musi mieć wkraplane do uszu lekarstwo, a pies uważa, że jemu też trzeba je wkroplić. Nikt z nas nie ma serca powiedzieć mu, że udajemy… – napisała na Twitterze Chloe Copley.
Masaż to jest to
Zdaje się jednak, że w całej tej sytuacji nie tyle chodzi o lekarstwo, co o towarzyszący jego aplikacji masaż uszu. A drapanie za uchem to przecież jedna z ulubionych pieszczot, którymi obdarzamy naszych czworonożnych podopiecznych.
Nic dziwnego zatem, że labrador, widząc, jak tato Chloe masuje uszy labradorki, cierpliwie czeka na swoją kolej. Przecież on też powinien dostać to, co kończy się tak miłą dla niego czynnością.
Czy psy są zazdrosne?
Czy psy są zazdrosne? Naukowcy uważają, że tak. W 2014 roku na Uniwersytecie Kalifornijskim przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział 36 psów, które obserwowano w ich domach. Naukowcy badali, jak zareagują, gdy ich opiekunowie – zamiast na nie – będą zwracali uwagę na psa maskotkę, który szczeka i rusza ogonem.
Nasze badanie dowodzi, że psy nie tylko wykazują zachowania charakterystyczne dla uczucia zazdrości, ale próbują też doprowadzić do zerwania kontaktu między ich właścicielem a potencjalnym rywalem – mówiła dziennikarzom „The Telegraph” prof. Christine Harris.
Nie dziwi nas więc już, że labrador domagał się od opiekuna takiej samej uwagi, jaką ten poświęcił labradorce. A jak jest u was? Jeśli macie więcej niż jednego psa – czy w swoim stadzie obserwujecie jakieś sceny zazdrości?
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Jak działa układ pokarmowy psa? Poznaj jego tajemnice!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Ile zajmuje psu strawienie suchej karmy? Jakie pH ma żołądek domowego czworonoga? Tłumaczymy, jak działa układ pokarmowy psa!
undefined
13.03.2025
Skąd się biorą zmiany koloru nosa u psów?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Każdy nos psa jest jedyny w swoim rodzaju – tak jak nasze odciski palców. Psy zazwyczaj mają czarne nosy, jednak ich kolor może się zmieniać, np. zimą. Ale nie tylko! Dlaczego nos psa zmienia kolor i czy trzeba się tym martwić?
undefined
18.02.2025
Jakich ludzi psy nie lubią? Sprawdź, czy nie jesteś TAKI!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Psy nie lubią niektórych osób. Czy kierują się jakimś kluczem? Nie tolerują pewnych zachowań czy cech? Oto czym możesz nieświadomie zrazić do siebie psa!
undefined