25.11.2024
Poradnik: Najlepsze prezenty dla opiekuna psa!
Marta Tomala
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Szukasz inspiracji na prezent dla miłośnika psów? Twój przyjaciel lub członek rodziny jest doszczętnie zakochany w swoim czworonożnym pupilu, a ty chcesz sprawić mu jak największą radość? Dobrze trafiłeś: tutaj znajdziesz inspiracje na najlepsze prezenty!
fot. Shutterstock
Z czego ucieszą się psiarze?
Obdarowywana osoba jest miłośnikiem gadżetów? Tutaj warto postawić na nowinki! Strzałem w dziesiątkę mogą być wszelkiego rodzaju interaktywne psie zabawki - od bardziej rozbudowanych mat węchowych po elektroniczne piłki dla psa. Te ostatnie mogą same się toczyć, świecić, wibrować bądź wydawać różne odgłosy. Furorę robią także przyciski komunikacyjne umożliwiające psu “mówienie” - jeśli bliska osoba lubi spędzać czas z psem na ćwiczeniu rozmaitych sztuczek, ten gadżet może być świetnym wyborem. Czy jednak gadżet musi być elektroniczny? Niekoniecznie!
Internet pęka w szwach od prezentów przygotowanych typowo pod miłośników psów. Zegar z wizerunkiem ulubionej rasy? Żaden problem. Zabawna wycieraczka, a może tabliczka na furtkę lub drzwi? Wybór jest ogromny. “Pieskowe” skarpetki? Możesz skompletować cały zestaw - każda para inna! Obdarowany lubi wypieki? Obejrzyj wałki do ciasta przyozdobione psimi motywami. Dla najmłodszych również coś się znajdzie - zabawki lub akcesoria z motywem ulubionej psiej bajki to gwarancja uśmiechu. Starszym dzieciom może przypaść do gustu ilustrowany album o psich rasach lub prawidłowej opiece nad pupilem.
Prezenty od serca
Personalizowane gadżety dla opiekunów zwierząt przeżywają obecnie rozkwit popularności. Zależnie od budżetu, ale i czasu którym dysponujesz, możesz wybierać w szerokim wachlarzu możliwości! Najtańszą i najszybszą opcją będą wszelkiego rodzaju printy - zdjęcie ukochanego pupila bliskiej osoby może ozdobić koszulkę, kubek do kawy czy poduszkę. Przy większej ilości fotografii możesz pokusić się o zamówienie fotoksiążki upamiętniającej wspólne chwile czworonoga i jego opiekuna, kalendarza ściennego na nadchodzący rok lub elektronicznej ramki na zdjęcia, do której wgrasz starannie wybrane fotografie.
Nieco więcej zapłacisz i… dłużej poczekasz, jeśli zdecydujesz się na prezent wykonany przez rękodzielnika. Obraz namalowany na indywidualne zamówienie, ceramiczny kubek z wyklejoną podobizną pupila, biżuteria z zatopioną sierścią, filcowa bądź szydełkowa podobizna psiaka, oprawiony w ramkę odcisk łapki... Ogromna wartość emocjonalna i niepowtarzalność takich dzieł sprawia, że będą cenną pamiątką na wiele lat. Mogą być też doskonałą formą uhonorowania pamięci psa, którego już z opiekunami nie ma... Dodatkowo, wybierając taką formę prezentu, wspierasz uzdolnionych artystycznie twórców i ich małe biznesy!
Gdy lepiej nie ryzykować
Zastanów się porządnie, zanim kupisz znajomemu psiarzowi pakiet smakołyków, gryzaków, czy czegokolwiek, co jego pies miał by zjeść. Jeśli zwierzak obdarowanego jest alergikiem, a przysmaki będą zawierały uczulające go składniki, wdzięczność za prezent skończy się na wymuszonym uśmiechu… Podobnie entuzjasta żywienia psa świeżym pokarmem nie będzie zachwycony niskiej jakości, prasowanymi, chemicznie bielonymi gryzakami - ich nie powinien zresztą jeść żaden pies! Jeśli koniecznie chcesz zafundować jadalny prezent - podpatrz, co podaje psiakowi na co dzień jego opiekun.
Ryzykowny prezent to także wszelkie akcesoria wymagające dokładnego dopasowania do wymiarów psa. Zakup szelek czy ubranek lepiej pozostawić opiekunowi - chyba, że jesteśmy obeznani w temacie i mamy możliwość porządnego wymierzenia zwierzaka. Podarunkiem niskiego ryzyka, a zawsze mile widzianym jest voucher do sklepu zoologicznego. Dla kogoś o dobrze nam znanych upodobaniach może to być karta podarunkowa do wykorzystania na szkolenia o tematyce kynologicznej, psie usługi czy… tatuaż z ukochanym pupilem. Warto słuchać uważnie, gdy nasz znajomy psiarz dzieli się tym, o czym marzy. Większości z nas nie trzeba do tego długo namawiać!!
Inż. zootechnik, zoopsycholog, behawiorysta psów i kotów, konsultant ds. żywienia zwierząt. Właścicielka hodowli psów rasy staffordshire bull terrier zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce (FCI). Absolwentka Wydziału Nauk o Zwierzętach warszawskiego SGGW
Zobacz powiązane artykuły
02.07.2025
Niezbędnik psiego opiekuna. Co zabrać na wakacje z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Planujesz wakacje z psem w Polsce albo wyjazd za granicę? Sprawdź, co musisz zabrać na urlop z psem, by być gotowym na wszystkie sytuacje!
undefined
01.07.2025
Dzień Psa! 3 sposoby na uczczenie tego wyjątkowego święta
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
1 lipca w Polsce obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Psa! Jak spędzić tę wyjątkową okazję z ukochanym zwierzakiem? Oto nasze pomysły!
undefined
27.06.2025
Letnie niebezpieczeństwa. Na co musisz uważać podczas wakacji z psem?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Wakacyjny wyjazd z psem może być pełen niespodzianek – nie tylko tych pozytywnych! Podpowiadamy, jak ustrzec się przed największymi niebezpieczeństwami podczas urlopu z psem!
undefined