15.05.2018
„Niech śmieć zdycha”. Odebrano psa nauczycielce przyrody
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Husky Bono cierpiał od dawna, ale nikt nie zwracał na to uwagi, choć kojec psa znajdował się w pobliżu wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dopiero Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt spowodował, że odebrano psa nauczycielce przyrody i jej synowi.
fot. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Bez wody i pokarmu, w brudnym i zarośniętym kojcu, całkowicie zapomniany przez świat – w takich warunkach żył husky Bono. Na szczęście jego gehenna się już skończyła, choć nim będzie zdrowym i radosnym psem, minie jeszcze dużo czasu. Jak odebrano psa nauczycielce przyrody i jej synowi, właścicielom zwierzaka?
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrał konającego psa nauczycielce przyrody i jej agresywnemu synowi. „Niech śmieć zdycha” – takimi słowami właściciel pożegnał się z czworonogiem. Pies został zauważony przez lokalne działaczki na rzecz zwierząt, które zwróciły się do najrozmaitszych organizacji z prośbą o pilną pomoc dla psa – jednakże owa nie nadeszła. Zarząd naszego Inspektoratu podjął decyzję o podjęciu interwencji na terenie województwa śląskiego, gdyż najważniejsze w tej sprawie było życie Bono – napisali na facebookowym profilu działacze DIOZ.
DIOZ o losie Bono poinformowały wolontariuszki organizacji CzęstoŚląskie koty do adopcji. Gdy przedstawiciele DIOZ udali się pod Częstochowę i spowodowali, że odebrano psa nauczycielce przyrody, jej syn nie tylko życzył psu szybkiej śmierci, ale też zachowywał się agresywnie i groził inspektorom odwetem za odebranie zwierzęcia.
Nużyca, grzybica, guz…
Bono natychmiast trafił do specjalistycznej kliniki weterynaryjnej, gdzie stwierdzono u niego liczne choroby, w tym nużycę, zaawansowaną grzybicę skóry i uszu powikłaną bakteryjnie, guza jądra, robaczycę oraz skrajne wychudzenie. Bono był po prostu głodzony! Leczenie jego licznych chorób i rehabilitacja będą trwały bardzo długo. Gdy już trochę dojdzie do siebie, będzie też konieczna operacja.
Psiak przebywa obecnie na leczeniu stacjonarnym, gdzie jest diagnozowany i leczony. Przed huskym długa walka o jego zdrowie, którą razem z wami pomożemy mu wygrać – napisali na Facebooku inspektorzy DIOZ.
O sprawie zostanie zawiadomiona Prokuratura Rejonowa w Częstochowie – właścicielom psa za znęcanie się nad nim może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Odebrano psa nauczycielce przyrody
Szkoła, w której pracuje Zofia M., zamiast wyciągnąć konsekwencje wobec nauczyciela, zorganizowała apel dla dzieci i staje w obronie swojego pracownika. Z informacji uzyskanej od rodziców wiemy, że dyrekcja twierdzi, iż jest to manipulacja i zabrania uczniom jakiegokolwiek komentowania tej sprawy! – napisali na Facebooku inspektorzy DIOZ po tym, jak odebrano psa nauczycielce przyrody.
Tymczasem wstępne koszty leczenia Bono są oceniane na 2000 zł. Inspektorzy DIOZ apelują o pomoc: „Przyjaciele zwierząt – Bono potrzebuje Waszego wsparcia, by mógł się cieszyć swoim życiem”. Oto, gdzie można wesprzeć Bono:
mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: Bono
Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
04.04.2025
Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt? Sposobów jest wiele, potrzebne są tylko chęci
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
4 kwietnia przypada Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspaniale, gdyby w kalendarzu przestał istnieć taki dzień, a wszystkie zwierzaki miały dobre, kochające domy. Statystyki wskazują jednak na coś zupełnie odwrotnego – zjawisko bezdomności nie maleje, a wręcz pojawia się coraz więcej wyzwań. Rozmawiamy o tym z Natalią Karolak, specjalistką w zakresie weterynarii i bezdomności zwierząt, koordynatorką projektu Karmimy Psiaki w Fundacji Sarigato.
undefined
26.03.2025
Historia Szarika – 18 miesięcy walki o sprawiedliwość
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Czasami sprawiedliwość potrzebuje czasu. Czasami o jedno psie życie trzeba walczyć miesiącami, krok po kroku torując drogę do lepszego jutra. Historia Szarika to dowód na to, że upór, zaangażowanie i determinacja mogą odmienić los nawet najbardziej skrzywdzonego zwierzęcia. To także przypomnienie, że nie możemy odwracać wzroku od cierpienia – bo tylko działanie ma moc zmieniania świata.
undefined
12.03.2025
Widzisz zaniedbanego psa? Dowiedz się, gdzie to zgłosić!
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Znęcanie się nad psami to nie tylko bicie! Głodzenie, brak leczenia i odpowiedniego żywienia także może być karany. Gdzie zgłosić zaniedbanego psa? Podpowiadamy.
undefined